Trusted Housesitters – darmowe zakwaterowanie w podróży

Trusted Housesitters – darmowe zakwaterowanie w podróży

Jeśli jesteś miłośniczką zwierząt, pokażę Ci sposób, jak znaleźć darmowe zakwaterowanie w podróży. Dzięki tej opcji przez 3 miesiące mieszkałam za darmo w Kanadzie.  

Trusted Housesitters, czyli darmowe zakwaterowanie w podróży

Trusted Housesitters to platforma, na której możesz zostać petsitterem i opiekować się zwierzakami i domem, kiedy właściciele wyjeżdżają. Dzięki Trusted Housesitters połączysz się z ludźmi, którzy poszukują kogoś do opieki, zyskasz darmowe zakwaterowanie w podróży, a przy okazji spędzisz fajny czas ze zwierzakami.

Korzystałam z platformy już dwukrotnie. Za pierwszym razem opiekowałam się szalonym labradorem i 2 kotami na południu Portugalii. A kolejny raz 2 kotami w Quebecu. Wtedy też mieszkałam w Kanadzie za darmo.

Na potrzeby tego artykułu będę używać nastepujących słów:

 • Petsitter – osoba, która opiekuje się zwierzętami
 • Host – osoba goszcząca, czyli właściciel domu i zwierzaka
 • House Sits – konkretne oferty opieki z dokładną datą

 

Dlaczego Trusted Housesitters?

Jest wiele podobnych platform, ale to właśnie Trusted Housesitters wygrywa pod względem ilości ofert, komunikacji i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Podczas rejestracji musisz zapłacić za korzystanie z serwisu. Ale spokojnie, bo pod koniec wpisu dzielę się zniżką 25%, którą dostaniesz na rejestrację. 

Trusted Housesitters weryfikuje Twoje dane osobowe, a wybierając swojego hosta, zobaczysz autentyczne opinie na jego temat. Platforma zachowuje więc duży poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu właściciele zwierząt mogą być pewni, że ich zwierzaki są w dobrych rękach, a petsitterzy, że miejsce, do którego jadą, naprawdę istnieje.

Obi – nieznośny labrador z Algarve.

Dla kogo?

To świetna opcja dla podróżników i autentycznych miłośników zwierząt. To doskonała okazja do darmowego noclegu w prawdziwym domu, gdzie masz całą przestrzeń dla siebie, za którą nic nie płacisz. 

Niektórzy właściciele zwierząt wyjeżdżają tylko na 2 dni, a inni na kilka tygodni lub nawet miesięcy.

 

Plusy opieki z Trusted Housesitters:

 • Dane są weryfikowane, a opinie o właścicielach są prawdziwe, a zatem serwis jest bardzo bezpieczny.
 • Jeśli pracujesz zdalnie lub jesteś digital nomadem, to możesz tak mieszkać za darmo w różnych miejscach.
 • Nie tracisz pieniędzy na nocleg podczas podróży.
 • Niektóre domy, szczególnie w Stanach, są luksusowe. Mają baseny, sauny, tarasy, domowe kina, siłownie etc.
 • Platforma jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze, podobnie jak aplikowanie na konkretne house sits.
 • Większość właścicieli odpisuje, nawet jeśli wybierają kogoś innego na petsittera.
 • Możesz ustawić powiadomienia, jeśli pojawi się Host w konkrentym miejscu, do którego chcesz jechać. 
 • Możesz zarejestrować się zarówno jako Petsitter, jak i Host (właściciel zwierzaka).

 

Minusy opieki z Trusted Housesitters:

 • Najwięcej ofert opieki nad zwierzakami jest w angielsko-języcznym świecie i w bogatych krajach. W centralnej Europie platforma też radzi sobie całkiem nieźle, ale nie ma takiego wysypu jak w Stanach, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii. Z kolei we wschodniej Europie nie ma prawie wcale ofert. 
 • Rejestracja na platformie kosztuje dość sporo. To inwestycja minimum 100 euro, jeśli chcesz zostać Petsitterem. Jednak mam dla Ciebie specjalną ofertę. Jeśli użyjesz tego linku do rejestracji, dostaniesz aż 25% zniżki! Całkowicie legitnie.
 • Możesz mieć trudności ze znalezieniem pierwszego House-sita bez opinii. Wtedy aplikuj na opiekę nad zwierzakami w Twoim regionie (w Polsce jest ich niewiele albo wcale) lub w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
 • Niektóre zwierzaki są niegrzeczne, źle wychowane, upierdliwe albo po prostu wymagające. Zawsze dokładnie czytaj opisy i opinie Hostów. Niestety czasami mogą zataić pewne fakty albo możesz nie spodziewać się, że zwierzak potrzebuje aż tyle atencji. Za pierwszym razem opiekowałam się labradorem, który uciekł mi podczas spaceru i próbowałam go złapać przez ponad godzinę. Not funny. 
 • Czasami opieka nad zwierzakiem przeradza się w pracę na pełen etat, szczególnie jeśli nie możesz zostawić ich samych na dłuższy czas.
 • Nigdy nie zdarzyło mi się kontaktować z obsługą serwisu, ale w angielskim Reddicie aż huczy, że jak pojawiają się problemy, to obsługa się wycofuje, a twórcy serwisu nie biorą za nie odpowiedzialności.

trusted housesitters

 

Jak wyglądało moje doświadczenie z Trusted Housesitters?

Właściciele zwierząt już dwukrotnie przywitali mnie z ciepłością, zapraszając do swojego domu. Za pierwszym razem przyjechałam do domu 2-3 dni przed wyjazdem właścicieli. Przygotowali kolację, poznałam ich zwierzaki i pozwolili mi zostać dodatkowe 2 dni po zakończeniu opieki. Odebrali mnie z dworca i z powrotem na niego zawieźli.

Za drugim razem właścicielka mieszkania była już w podróży, więc odebrali mnie jej rodzice z lotniska, którzy później okazali się niezwykle pomocni. Ze względu na barierę językową, umówili mojego partnera na wizytę i zabrali go do dentysty. Poświęcili kilka godzin ze swojego życia, by nam pomóc.

Z pewnością nauczyłam się cierpliwości i konsekwencji, szczególnie opiekując się kotką, której codziennie musiałam podawać tabletkę doustnie. Zobaczyłam też, że łatwo przywiązać się do zwierzaka i go pokochać, mimo jego wad. Jednak zawsze nadchodzą pożegnania i zazwyczaj są trudne.

 

Jakie są alaternatywy dla Trusted Housesitters?

Na koniec dodam, że cena rejestracji, jak i sam fakt, że nie ma zbyt wielu hostów w Polsce, może być dla Ciebie przeszkodą. Na szczęście są inne darmowe alternatywy – sporo grup na Facebooku, które łączą ze sobą hostów i petsitterów. Jednak nie mam z nimi żadnego doświadczenia, więc nie mogę polecić ani odradzić.

–> Housesitting i Houseswapping Polska – grupa tylko dla polaków.

–> House and Petsitting Portugal – możesz spróbować wpisać konretny kraj, do którego jedziesz w wyszukiwarkę FB.

–> House Sitting Europe

–> World Wide House Sitting and Pet Sitting Community – największa grupa na cały świat.

–> House and Pet sitting

 

Jeśli też chcesz opiekować się zwierzakami z Trusted Housesitters. Mam dla Ciebie specjalną, w pełni legitną ofertę. Użyj mojego linku, a dostaniesz 25% zniżki na rejestrację. Kliknij tutaj.

 

Inne sposoby na tanie podróżowanie

Pisałam już o kilku sposobach na tanie podróżowanie:

 

PS: ten wpis nie został napisany przy współpracy z platofrmą. Jest to w pełni subiektywna opinia, za którą nikt mi nie zapłacił.

 

***

Czy chciałabyś skorzystać z Trusted Housesitters, by przeżyć eksytującą przygodę i mieć darmowe zakwaterowanie w podróży? Daj znać!   

Leave a Reply