Co zrobić, jak nie lubisz siebie? Masz dwie opcje.

Co zrobić, jak nie lubisz siebie? Masz dwie opcje.
Albo możesz dalej siebie nie lubić, postrzegać siebie jako gorszego od innych i szukać aprobaty w innych ludziach. Możesz robić tak, żeby wszystkim było dobrze, tylko nie Tobie. Możesz przeżyć w ten sposób całe swoje życie i być zgorzkniałym i nieszczęśliwym gościem, który nigdy nie polubił siebie w pełni.
 
Nie podoba Ci się ta opcja? Masz też drugą. Możesz coś zmienić. Zrobić coś, żebyś polubił siebie.
 

Co zrobić, jak nie lubisz siebie?

Zawsze masz dwie opcje. Tak jest ze wszystkim. Kiedyś zmieniłam nawet swoje imię, bo go nie lubiłam. Wtedy miałam do wyboru 3 opcje: albo dalej narzekać, że mam okropne imię; albo je zaakceptować, albo je zmienić. I wybrałam to trzecie.
 
Wiem, że powiem teraz banał, ale jeśli dalej będziesz oczekiwać, że coś wielkiego samoistnie zmieni się w Twoim życiu, to tak naprawdę nic się nie zmieni. Twoje życie się samo nie poprawi bez Twojej pracy.
 

Czego w sobie nie lubisz? 

Jeżeli nie lubisz siebie, to zapewne nie lubisz pewnych aspektów swojego życia. Spróbuj dotrzeć do tego, co tak naprawdę Cię uwiera.
 
  1. Czy to Twoje ciało? Jak ono wygląda Twoim zdaniem?
  2. Czy to Twój temperament lub charakter?
  3. Czy może nie akceptujesz w sobie wad i defektów?
 
Może się też zdarzyć, że nie nie lubisz siebie obecnie, bo nie żyjesz w zgodzie ze swoimi wartościami, ze swoimi marzeniami, z tym co naprawdę chcesz robić i do czego czujesz się powołany. Być może wciąż spełniasz oczekiwania innych osób i to Cię mierzwi? Chciałbyś robić po swojemu, ale jakoś tak wyszło, że nie żyjesz swoim życiem i go nie lubisz?
 

Co się stanie, jeśli nic nie zmienisz? 

Jeśli nie lubisz swojej pracy lub swoich znajomych, to ich zmień. Jeśli nie podoba Ci się, jak wyglądasz, to pracuj nad tym. Wiem, łatwo to wszystko powiedzieć, ale wyobraź sobie, jak będzie wyglądało Twoje życie za 5 lat, jeśli nic nie zrobisz w tym temacie.
 
  1. Gdzie będziesz mieszkał?
  2. Jak będziesz spędzał czas?
  3. Jak będziesz się zachowywał?
  4. Jakimi ludźmi będziesz się otaczał?
  5. Co będziesz czuł?
 
Jeśli szczerze odpowiesz sobie na te pytania, to być może zobaczysz, że za 60 lat, Twoje życie będzie wyglądało w pewien sposób. To jak teraz żyjesz, pokazuje jak będziesz żyć w przyszłości. I jeśli nic z tym nie zrobisz teraz, to za 60 lat dalej nie będziesz siebie lubić.
 
***
 
Życzę Ci łatwego przechodzenia przez zmiany.
 

Leave a Reply