Jak ułatwić sobie życie? Narzędzia, których używam do organizacji

Jak ułatwić sobie życie? Narzędzia, których używam do organizacji

Narzędzia do organizacji siebie i swojego czasu? Przedstawiam kilka narzędzi do sprawnej organizacji, pisania oraz ułatwiania sobie życia.

 

Organizacja pracy i planowanie

Notion

Jeśli chodzi o narzędzia do organizacji, Notion jest moim numero uno, które używam do prawie wszystkiego. Poznałam Notion parę lat temu i od początku wiedziałam, że to jest to! W Notion planuję swój rok, miesiąc, cele na 12 tygodni. Wcześniej planowałam w nim też swój tydzień, dopóki nie przerzuciłam się na Fantastical. 

Oprócz planów trzymam w Notion też wizję swojego życia, wiele list, notatki na masę tematów, milion pomysłów, swoją Bucket List, a nawet prosty harmonogram wpisów na bloga. Dzięki Notion lepiej odnajduję się w życiu i jest też bardziej uporządkowane. 

W tym pliku znajduje się wizja mojego życia.

Fantastical 

Do tygodniowego i codziennego planowania ostatnio przerzuciłam się na kalendarz Fantastical. Miałam wiele podejść z kalendarzami, między innymi z kalendarzem google, ale nigdy nie potrafiłam przy nich zostać dłużej.

Fantastical działa dla mnie tak, jak sama nazwa wskazuje – fantastycznie. Uwielbiam prosty design tej aplikacji i to, że można wszystkie zadania pogrupować, dzięki czemu wyglądają przejrzyście w kalendarzu. To moje ostatnie odkrycie.

Notatki i pisanie

Evernote 

Ten post piszę na brudno w Evernote. Licznik wskazuje 345 notatek. To właśnie w Evernote najczęściej piszę pierwsze szkice postów na bloga, szybkie notatki i właściwie wszystko co mi przyjdzie do głowy. Czasami wrzucam do niego też PDFy. Lubię też to, że mogę używać Evernote nawet gdy nie mam internetu, a notatka sama się aktualizuje, gdy już mam połączenie. Evernote jest darmowe na maksymalnie 2 urządzeniach jednocześnie.

Pages 

Pages to aplikacja do pisania, i nie tylko, dedykowana na macOS. Uwielbiam prostotę i przejrzystość aplikacji. Był nawet czas, kiedy nie potrafiłam pisać w Evernote, bo Pages jest jednak bardziej rozbudowany, a przy tym też bardziej minimalistyczny. W Pages sporządzam drugie i każde kolejne szkice postów na bloga oraz zapisuję notatki z sesji coachingowych ze swoimi klientkami.

Jedynym minusem jest to, że często muszę zmieniać format swoich notatek, bo aplikacja automatycznie zapisuje je w formacie .pages.

 

Inne narzędzia ułatwiające życie

Upraszczanie życia, to nie tylko planowanie, ale też posługiwanie się narzędziami, które pomagają nam zaoszczędzić czas iorganizują nasze życie. 

Pocket 

Pocket to moje ulubione narzędzie do zapisywania stron, postów na blogach, a nawet filmów, do których chcę wrócić w przyszłości. Jest darmowe i lubię je szczególnie na telefonie, bo mam dostęp do wszystkich artykułów, nawet kiedy jestem offline, czyli zawsze gdy podróżuję.

Narzędzia do organizacji
Pocket na komputerze

Do artykułów sięgam też często, gdy się nudzę. Zamiast sprawdzać social media, których nawet nie mam w telefonie, sięgam po artykuł na jakiś merytoryczny temat, który i tak chciałam przeczytać.

Uwielbiam to, że aplikacja jest bardzo prosta. Pocket działa również jako wtyczka do komputera, więc jednym przyciskiem można zapisać artykuł na później. Odświeżanie działa szybko pomiędzy urządzeniami.

Już nie używam social mediów. Oto dlaczego

Grammarly

Co ja bym zrobiła bez Grammarly? Pewnie popełniałabym mnóstwo błędów. A tak Grammarly wychwytuje wszystkie błędy, kiedy piszę po angielsku, nawet tak małe jak brak przecinka. Grammarly możesz zainstalować jako wtyczkę do przeglądarki zupełnie za darmo.

 

PS: Choć chciałabym, żeby jakakolwiek z tych firm mi zapłaciła, to nie jest reklama.

***

Które z tych narzędzi spodobało Ci się najbardziej? 

Życzę Ci lepszej organizacji czasu.

 

Leave a Reply