Jak numerologia pomaga poznać siebie lepiej?

Jak numerologia pomaga poznać siebie lepiej?

Jak podchodzić do numerologii? Czy wierzyć w przepowiadanie przyszłości? Czy to naprawdę działa? Jak numerologia pomaga poznać siebie lepiej? Jak naprawdę zadziałała w moim życiu? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

 

Najpierw był Pitagoras, a później numerologia 

I równanie Pitagorasa, które każdy pamięta (czy to jedyna rzecz, którą pamiętamy ze szkoły? Mam nadzieję, że pamiętasz jeszcze równianie na deltę). Ale ten grecki matematyk interesował się nie tylko równaniami, ale też połączeniami liczb i tym, jak na siebie oddziałują.

Na podstawie wyliczeń Pitagorasa powstała dzisiejsza numerologia. Ale co to właściwie jest?  

Numerologia to po prostu narzędzie do lepszego poznania siebie. Wbrew opinii, w numerologii nikt nie przepowiada Ci przyszłości ani nie mówi, że dziś będziesz mieć gorszy dzień i powinnaś ukryć się pod kocem w łóżku i bing-watchować seriale na netfliksie. Numerologia podsuwa Ci jedynie pewne pomysły na to, jak może wyglądać Twoja przyszłość. A decyzja zawsze należy do Ciebie.

Jak lepiej poznać siebie? 3 sposoby na samopoznanie

Jak numerologia pomaga poznać siebie lepiej? 

Bardzo możliwe, że znalazłaś się kiedyś się w związku, który się zakończył. Być może uczucie wygasło lub mieliście inny system wartości? Istnieje mnóstwo toksycznych i przemocowych związków. Często osoba, która uwalnia się z toksycznego związku, chwilę później wchodzi w kolejną taką relację. Dlaczego tak postępuje?

„Lekcja powtórzy się, jeśli nie zostanie przyswojona”. Tak nazywa się to w buddyzmie. Z numerologią jest podobnie. To dzięki niej możesz zobaczyć schematy swoich działań. Dlaczego postępujesz, tak jak postępujesz? Co Cię motywuje? Jak zerwać z powtarzalnym schematem? Dlaczego przytrafia Ci się w kółko to samo? Może masz do odrobienia jakąś karmę i dlatego los Ci nie sprzyja? 

Wierzyć czy nie? Czyli jak traktować numerologię? 

Przede wszystkim nie traktuję numerologii jako wyroczni i przepowiadania przyszłości. Podobnie mam z astrologią. Te dwa narzędzia działają jak takie „nastrajacze”, trochę na zasadzie Prawa Przyciągania. 

Przypuśćmy, że jesteś singielką i przeczytasz w horoskopie astrologicznym, że w tym miesiącu masz dużą szansę się zakochać i znaleźć miłość życia. Jeśli w to uwierzysz, to być może ubierzesz się ładniej niż zwykle, z nadzieją, że poznasz kogoś fajnego. Kiedy atrakcyjna osoba podejdzie do Ciebie i zagada, przypomnisz sobie horoskop i zgodzisz się na randkę. Później uwierzysz, że horoskop naprawdę zadziałał. 

Jeśli jednak przeczytasz horoskop, stwierdzisz, że to stek bzdur i szybko o nim zapomnisz, to możesz przeoczyć jakieś ważne spotkanie. 

Z drugiej strony, jeśli przeczytasz horoskop i po prostu będziesz czekać, aż książę sam wbije do Twojego domu, ale nic nie zrobisz, żeby mu pomóc znaleźć Twoje drzwi, to surowo się rozczarujesz.

Nie możesz też traktować horoskopów jako wyroczni życiowych. Jeśli masz zaplanowane spotkanie z przyjaciółką, ale horoskop mówi Ci, że dziś nie jest najlepszy dzień na kontakty towarzyskie, to co się może stać? Uwierzysz w to i w efekcie sama doprowadzisz do kłótni z przyjaciółką. 

 

Najważniejsze składniki numerologii

Nie będę podawać, jak obliczać konkretne liczby w numerologii, bo w internecie jest masa artykułów na ten temat. Zagłębię się w najważniejsze (i moje ulubione) terminy numerologiczne. 

 

Droga życia 

Podobno najważniejsza wibracja (cyfra) w numerologii, która opisuje 50% Twojego charakteru. Wskazuje talenty, predyspozycje, możliwości, mocne i słabe strony. 

Osobiście jestem numerologiczną 6 i przez wiele lat czytałam, że szóstki są rodzinne i najbardziej liczą się dla nich bliskie relacje, miłość i rodzina, choć dopiero ostatnio odkryłam w sobie, co to dla mnie naprawdę znaczy.

Jeśli Cię to interesuje przeczytaj, jak obliczyć drogę życia. 

 

Wibracja Twojego imienia i nazwiska 

Mówi się, że kobiety zmieniają się po ślubie. Zmienia się wibracja ich nazwiska, więc również ich charakter. 

Idealny przykład to ja. Dziś dumnie przedstawiam się jako nataliabanaszkiewicz.com ale jeszcze kilka lat temu miałam inne imię.

W momencie kiedy zmieniłam imię, jeszcze nieoficjalnie, mocno zmieniła się też moja osobowość. Z nieśmiałej osoby, która nigdy nie wychodziła przed szereg, stałam się bardziej pewna siebie. Przy okazji straciłam też dozę cierpliwości, która kiedyś mi zawsze towarzyszyła.

Jednak w numerologii zostaje z nami energia wszystkich imion i nazwisk, które kiedykolwiek nosiliśmy. Wciąż więc widzę wpływy pierwszego imienia – to, że roztaczam aurę harmonii wokół siebie, jestem troskliwa i sympatyczna. Idealnie miesza się z wibracją Natalii, która jest ambitna, stawia na osiąganie sukcesów i chce mieć realny wpływ na zmianę świata na lepsze (no tak oprócz tego jestem też INFJ).

Klucz wcielenia 

Wiem, brzmi bardzo enigmatycznie, ale to właśnie klucz wcielenia mówi o tym, czego najbardziej pragniesz w życiu. A jeśli tego nie dostajesz, czujesz, że wiecznie Ci czegoś brakuje. 

Klucz wcielenia opisuje, jaki jest najważniejszy motyw wcielenia, w którym obecnie jesteś oraz wskazuje, jakie lekcje powinieneś odrobić w tym życiu. Wiąże się więc z reinkarnacją. Jeśli jednak nie chcesz się w nią zagłębiać, możesz też skorzystać z tej wiedzy w inny sposób. 

Kiedy dowiedziałam się, co kryje się za moim kluczem wcielenia, wszystko stało się jasne. Zmiany, przeprowadzki, dużo podróży, ale też potrzeba poczucia wolności i niezależności. Kiedy rutyna wpełza na długi czas do mojego życia, odczuwam jej skutki. Potrzebuję wyrwania się z niej, przygody, nowych doświadczeń.

Ta wiedza sprawiła, że teraz wiem, że to czego potrzebowałam przez wiele lat, ma jakieś swoje podłoże. Mogę, na przykład w racjonalny sposób wyjaśnić fakt, że co pół roku chcę się przeprowadzać do innego kraju.

(Dowiedz się, jak się mieszka w Portugalii albo jak przeprowadzić się na Islandię.)

 

Lata numerologiczne 

Każde życie biegnie według ustalonego wzoru, który powtarza się co 9 lat. Też możesz to czuć. Kiedy ustalisz swój rok numerologiczny, dowiesz się, na czym powinnaś skupić się w każdym roku, a czego warto byś unikała.

Rok numerologiczny to pierwsza rzecz, która mnie zainteresowała w numerologii, bo odkryłam, że znajduje idealnie odzwierciedlenie w moim życiu. 

 

9 rok numerologiczny 

Zaczęłam od analizy mojej przeszłości. 9 rok numerologiczny był dla mnie lekko depresyjny i tak właśnie jest przedstawiany w numerologii. To rok zakończeń, podsumowań, dlatego niektórzy mogą czuć się trochę gorzej. Warto wiedzieć, że w tym czasie nie ma sensu rozpoczynać nowych rzeczy, bo i tak nie przetrwają.

W moim 9 roku numerologicznym poznałam sporo osób, ale nikt nie został w moim życiu na dłużej. Bo to nie jest zbyt dobry rok na zawieranie przyjaźni czy na otwieranie biznesu. Wręcz przeciwnie. To rok w trakcie którego zakończyłam kilka przyjaźni i podjęłam decyzję, by zostawić Polskę za sobą i wyjechać za granicę. 

Brzmi smutno, ale w 9 roku sporo też podróżowałam i przeżywałam przygody, więc i tak spędziłam go nieźle. 

 

1 rok numerologiczny 

Później przyszedł 1 rok. Wtedy jeszcze nie interesowałam się numerologią, więc nie wiedziałam, że moje życie się tak bardzo zmieni. 

Jedynka oznacza nowe początki, rozpoczęcia, ale też indywidualizm, skupienie na własnym rozwoju. To dobry czas, by zacząć planować otworzenie biznesu.

To wtedy wyprowadziłam się z Polski i zmieniłam swoje imię, a tym samym swoją osobowość. W Hiszpanii nie znałam nikogo, więc był to idealny czas na całkowicie nowy początek. Zresztą czuję, że naprawdę wtedy moje życie rozpoczęło się na nowo. Tak jakby ktoś wymazał całą moją przeszłość i dał mi czystą kartę. 

Wtedy też zaczęłam mocniej interesować się rozwojem osobistym. Mocno skupiałam się na swoim rozwoju, choć stworzyłam też kilka przyjaźni. Te znajomości, które miały przetrwać, przetrwały. 

Czego uczy Erasmus? 6 rzeczy, których nauczył mnie Erasmus

2 rok numerologiczny 

Dwójka oznacza już nie jedną, ale dwie osoby. Partnerstwo znów wtargnęło do mojego życia. Wyniosłam z niego bardzo dużo lekcji i wiele się nauczyłam. Drugi rok numerologiczny może być dla niektórych trudny. Dla mnie zdecydowanie był, bo moje zdrowie psychiczne trochę podupadło. To wtedy też założyłam bloga. 

 

3 rok numerologiczny 

Trzeci rok to czas zabawy, wypoczywania, poznawania nowych ludzi i podróży. Tak właśnie mogłabym opisać mój 3 rok, bo właśnie wtedy pojechałam na Maderę, później zrobiłam Vipassanę i odbyłam 4 miesięczną podróż po Meksyku. Mało tego, podróżowałam też w ramach europejskich wymian Youth Exchange. Cały rok był czasem odpoczynku, zabawy, nowych przyjaźni, ale też wielu kryzysów.

 

4 rok numerologiczny 

Czwarty rok zapowiada ciężką pracę. Po roku pełnym zabawy i wyszumienia się, trzeba chwilę popracować. I właśnie teraz tutaj jestem. Zdecydowałam się na pracę na Islandii. To też idealny czas na edukację, więc właśnie na niej zamierzam się skupić. Wiem też, że według numerologii efekty mojej pracy przyjdą dopiero za 4 lata, więc obiecuję być wytrwała i konsekwentna w swoich obowiązkach. 

Jesteś ciekawa, co oznaczają kolejne lata numerologiczne i jak obliczyć swój rok numerologiczny? Zajrzyj tutaj. 

 

Jak jeszcze numerologia pomaga lepiej poznać siebie? Oprócz tego w numerologii jest jeszcze wibracja dnia urodzenia (równie ważna), cykle, wyzwania, punkty zwrotne czy czasy pustki, ale nie chcę Cię zarzucać tym wszystkich na raz. 

 

A Ty, co myślisz o numerologii? Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami!

Leave a Reply